از کجا بدونیم اطلاعات کامل در مورد مقصدمون داریم ؟

تو دنیای امروز  به هزاران وبلاگ ، وب سایت ، انجمن ، اپلیکیشن های موبایل که در زمینه گردشگری فعالیت میکنن دسترسی داری که میتونی اطلاعات در مورد هر جایی رو به راحتی پیدا کنی اما با این حجم زیاد اطلاعات چطور بفهمی که چه اطلاعاتی دقیق و قابل اعتمادن ؟

منم مثل شما وقت زیادی رو قبل سفر صرف تحقیق در مورد مقصد می کنم:پست های وبلاگ ها،کتاب ها ، مجلات و…من عاشق جستجو در مورد سفر هستم،این کار باعث میشه که سفر واقعی و مثل کشف یه راز باشه. توی این مقاله یه سری موارد بیان می کنم که باید بهشون توجه داشته باشی تا وقتت تلف نشه و بهترین اطلاعات در مورد مقصدت پیداکنی و از این کار لذت ببری.

 

محتوای حمایت شده

وقتی برای اولین بار یه مقاله رو میبینی ، با یک نگاه کلی میتونی متوجه بشی مقاله حمایت شده هست یا نه ؟ محتوای حمایت شده چی هست ؟ منظور از محتوای حمایت شده اینکه وبلاگ نویس در ازای دریافت پول یا تبلیغات این متن رو نوشته یا اینکه محتوا اساسا جنبه بازاریابی داره.وقتی که در یه نوشته وبلاگ نویس بهت پیشنهاد یک رستوران و یک محل اقامتو میده به احتمال خیلی زیاد نوشتش از محتوای خوبی برخوردار نیست و با خوندن این نوشته فقط وقتتو تلف میکنی.البته نباید به موضوع پیشنهادات وبلاگ نویسا بدبین بود چون بعضیاشون واقعا تجربش کردن و بهت پیشنهاد میدن تا تو هم  از طعم غذا رستوران و راحتی اقامتگاه لذت ببری.

تجربه های قابل تقسیم

اگه نویسنده از از تجربه هایی نوشته که نمیتونی انجامشون بدی و تکرارشون کنی به احتمال زیاد نوشته برات  غیر مفیده . شاید خیلی جذاب باشه که به بقیه پیشنهاد غذا خوردن تو یک رستوران گردان رو بدی ولی به نظرت این پیشنهاد برای بقیه هم مفیده ؟ معمولا نویسنده ها این پیشنهادا رو بهت میدن تا متنشون جذاب به نظر برسه و از خوندنش لذت ببری ولی در واقع داری وقتتو تلف میکنی چون نمیتونی هیچکدوم از این کارا رو انجام بدی.این نوع از نوشته ها چیزی جز داستان های سرگرم کننده نیست.وقتی داری در مورد مقصد سفرت تحقیق میکنی دنبال داستان های مفید هستی نه داستان های سرگرم کننده.( اینو بگم که این رفتار برای زمانی که میخوای مقصدتو انتخاب کنی ، در حالت عادی خوندن تحربیات خیلی هم میتونه جذاب باشه)

محتوای تفصیلی

اصلا مقاله تفصیلی چی هست ؟ مقاله ای که حقایق ، جزییات و هر چیزی که مربوط به مقصد و سفرت بشه  کامل بیان کنه.برای من مشاوره ای که علمی ، دقیق ، تکرارپذیر و با جزئیات کامل باشه، بهترین نوع مشاوره است.همیشه به دنبال وبلاگ هایی هستم که منو به یک مقصد برسونه.تموم این سیگنال ها بهم میگه “این وب سایت محتوای با کیفیت و قابل اطمینان داره و باید از این وب سایت برای برنامه ریزی سفرم استفاده کنم”.

عکس های با کیفیت تر

من همیشه به دنبال محتوایی هستم که عکس های بزرگ و با کیفیت داشته باشه این کار باعث میشه تا سریع محتوا رو مرور کنم و بفهمم حمایت شده است یانه.اگر نویسنده از فعالیت هاش و تجربیاتش در سفر عکس با کیفیت بزاره؛متوجه میشم که چقدر سبک سفرمون بهم نزدیکه و تا چه حد توصیه هاش میتونه به نفع من باشه.به طور کلی محتوای بصری خیلی بهتر میتونه یه حس خاصو بهت منتقل کنه تا یک متن خشک و بی روح.

ظاهر وب سایت

وب سایت هایی که ظاهرش باعث ایجاد یه حس خوب بشه به احتمال زیاد  محتواهای مفیدی داره تا این حس خوب تو رو چند برابر کنه.این ظاهر باحال نشون میده که اونا تا چه حد به کاربراشون اهمیت میدن و تمام تلاششونو بکار میگیرن تا دوباره بهشون سربزنی.البته همیشه نباید فریب ظاهر شیک و قشنگ رو خورد.خیلی راحت میشه با یک ظاهر کاربر پسند،مطالب بدردنخور تحویل کاربر داد.

محتوای به روز

مقاله که میخونی چند وقت پیش نوشته شده ؟ سفر به سرعت در حال تغییراته و مقاله ای که چند سال پیش نوشته شده ، ارزشی نداره.اگر از اخرین تاریخ بروزرسانی مقاله بیش از پنج سال گذشته،دیگه تیتر این مقاله رو هم نخون.وقتی مقاله ای رو میخونی نباید از تاریخ نگارش و بروزرسانیش بیش از دو سال گذشته باشه چون با این سرعت تغییرات،محتوای این مقالات چیزی جز چند پاراگراف با کلمات معمولی نیست.

در نهایت هیچ کدوم از نکته ها برنامه ریزی سفر برات انجام نمیده . تمام این عوامل باعث میشه به یه دید کلی از  مقصدت برسی.

 

منبع:NOMADIC MATT

 

 

«
علیرضا
از زمان ورود به دانشگاه همیشه سردرگم بودم تا اینکه با واژه استارتاپ و کارآفرینی بیشتر از قبل آشنا شدم . از حس پوچی که داشتم نجات پیدا کردم و خوشحالم که به عنوان هم بنیانگذار استاپسی برای رسیدن به اهدافم سخت تلاش میکنم . به شدت به برنامه نویسی، سفر،عکاسی و کتاب های تاریخی علاقه مندم و اوقات فراغتم صرف این موارد میکنم .

ارسال دیدگاه